Eğitmen Akademisi

png

Köpeklerde Eğitim Akademisi

Günümüzde eskiye nazaran çok daha fazla evde köpek beslenmektedir. Parka gittiğinizde, sokakta yürürken mutlaka karşınıza sahibiyle yürüyen birçok köpek çıkmaktadır. Bu da dünyada zaten yerini sağlamlaştırmışken ülkemizdeki sektörde de kendine hızlı ve sağlam bir yer etmiş bir meslek grubuna dikkat çekmektedir; Köpek Eğitmenliği.


Köpek eğitmenliği konu olduğunda en çok merak edilen sorular ise; Köpek eğitmeni nasıl olunur? Köpek eğitmeni olmak için ne yapmak gerekir? Köpek eğitmenliği kazancı nedir? Köpek eğitmenleri ortalama ne kadar kazanır? Veya köpek eğitmeni olduğumda ne kadar kazanç sağlarım? şeklindedir.


Evcil hayvan sahiplerinin köpekleriyle yaşadıkları sorunları doğru yöntemlerle çözmek istemeleri, komşularına rahatsızlık vermeden köpekleriyle yaşama ihtiyaçları gibi nedenlerle aranan bir meslek haline gelen köpek eğitmenliği eğitimi mutlaka yetkin kişiler tarafından alınmalıdır. Köpek eğitmenliği kendi içinde ayrı eğitim konularına vakıf olunmayı gerektiren komplike bir meslektir. Nitekim “Köpek eğitimi” dediğimiz de aslında oldukça geniş bir yelpazedir. Bu konuda tecrübesi olan, sayısız mutlu müşteriye sahip, kendini kanıtlamış, belgeleri tam eğitmenler tarafından verilmeyen eğitimler sonucu hem eğitimi alan kişi hem de yanlış eğitime tabi tutulmuş köpekler için olumsuz sonuçlar kaçınılmazdır.


Köpek eğitmenliği keyifli bir iştir, köpeklerin diline hakim olup bir sonraki hamlelerini tahmin etmeye başladıkça onlarla bir bütün olmanız, işinizi çok daha keyifle yapmanız kaçınılmazdır. Üstelik hem mutlu olduğunuz işi yapıp hem de iş yapış şeklinize bağlı olarak ayda 15.000’den 150.000lere kadar çıkan gelirlere sahip olmanız hayal değildir.


Köpek eğitmenliği tek bir zeminde ilerlemez, geniş bir skalaya sahiptir. Köpeklerde itaat eğitimleri, köpeklerde tuvalet eğitimleri, köpeklerde alan koruma eğitimleri, aktör ve show köpeği eğitimleri olmak üzere birçok eğitim kategorisi olduğunu söylemek mümkündür.


Köpek eğitmenliğinin aranan ve çok kazandıran bir meslek olmaya başlamasıyla birçok kişi ya da kurum sembolik rakamlarla köpek eğitimi verdiğini iddia etmektedir. Karşınızda birçok katmandan, birçok karakterden oluşan, farklı farklı onlarca davranış bozukluğundan en az birine sahip gerçek canlılar olduğunu, bu canlıların kendi içinde ırklara ayrıldığını ve her ırkın kendi yönelimleri, huyları olduğunu unutmamalısınız. Bunları canlı canlı tecrübe etmek, en ince ayrıntısına kadar öğrenmek, karşılaşabileceğiniz bütün ihtimallere karşı hazırlıklı olmak ve elbette bahsettiğimiz büyük kazançlara sahip olabilmek yetkin olmayan kişilerden kısa sürede alacağınız bir katılım programı hatta online eğitimlerle ne yazık ki mümkün değildir. Size eğitmenlik eğitimini kısa sürede verebileceğini söyleyen
kurumlar hem paranızı hem vaktinizi hem emeğinizi sömürecektir. Sonrasında doğru ve yetkin bir kurumla iletişim kursanız da eğitimi anlamak öncesinde yanlış bilgilerle dolmuşken daha da zorlaşacaktır.


Siz de köpek eğitmeni olmak istiyor ve bu yola doğru şekilde başlamak istiyorsanız detaylı bilgi ve yüz yüze görüşmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

kopek-egitim-akademisi-faydalar

Eğitim Akademisi Faydaları

Bize Ulaşın

Randevu Alın

Sizin için Ne yapıyoruz?

Diğer Eğitimlerimiz

Köpeklerde Tuvalet


Bilinmesi gereken en önemli detay ailenize patili dostlarımızdan birini sokmaya karar verdiğinizde onu sadece düz bir şekilde “köpek” olarak düşünmemektir.

Köpeklerde Sosyalizasyon


Bilindiği üzere köpekler insanlarla yaşama, insan hayatına adapte olma konusunda en başarılı hayvanlar arasında yer almaktadır.

Köpeklerde Koruma Eğitimi


Köpeklerin özellikle erken yaşta alacakları itaat eğitimi sayesinde yerli yersiz saldırganlığın önüne geçilebilmektedir.

Köpeklerde Davranış Bozuklukları


Bilinmesi gereken en önemli ayrıntı davranış bozukluğu olan köpeklerde bahsi geçen köpeğin önce sahibiyle iletişim yeteneğinin geliştirilmesini sağlamaktır.

Soru Cevaplar

Dostlarınıza
Çok iyi bakacağız

Maecenas at arcu risus. Donec commodo sodales ex, scelerisque laoreet nibh hendrerit id. In aliquet magna nec lobortis maximus. Etiam rhoncus leo a dolor placerat, nec elementum ipsum convall.

Whatsapp