Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

png

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Köpek sahiplenmek isteyen herkes benzer şeyler hayal eder, eğlenceli zamanlar, sınırsız sevgi gösterileri, sadık bir dost… Bütün bunlara sahip olacağınız elbette doğru fakat bu başlarda hiçbir zorlukla karşılaşmayacağınız, bir alışma eresinden geçmeyeceğiniz anlamına ne yazık ki gelmiyor.

Bilinmesi gereken en önemli detay ailenize patili dostlarımızdan birini sokmaya karar verdiğinizde onu sadece düz bir şekilde “köpek” olarak düşünmemektir. Her cins ve ırk köpeğin kendine has karakter yapısı, özellikleri, yaşam standardı ve alışkanlıkları, enerji düzeyleri olduğu unutulmamalıdır. Öncesinde bunları araştırmak ve can dostumuzu buna göre belirlemek bu uzun yolcuğun en önemli aşamalarından biridir. Bazen ufacık boyu ve eğlenceli halleri ile bir Terrier, bazen despot bir Miniature Pinscher, süslü bir Lhasa Apso, yalnızlığı hiç sevmeyen bir Brussels Griffon… Hepsinin ortak noktası elbette hayatınıza geri dönüşü olmayan bir güzellik getirmeleridir.

Sahiplendiğiniz köpeğin size ve yeni evine hızlıca adapte olmasını, özellikle köpek yavruyken tuvaletini dışarı yapması gerektiğini anlamasını, verdiğiniz komutları eksiksiz bir şekilde anlamasını beklemek hem köpeğinize haksızlık olur hem hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olur. Her canlıda olduğu gibi köpeklerde de bir alışma ve öğrenme süresi olduğu unutulmamalıdır.

Evcil hayvan sahiplenen kişilerin en çok sorduğu soruların başında ‘Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir’ ve ‘Evde tuvalet eğitimi verilebilir mi’ gelmektedir. Gerek tuvalet eğitimi gerek itaat eğitimleri için akılda tutulması gereken şey onları her ne kadar çocuklarımız olarak görsek de onların bizim dilimizi anlamadığı ve iletişim kurmak için onların bizim dilimizi öğrenmesini ummak yerine bizim onların dilinden konuşmamız gerektiğidir.

Her yaş ve ırktan köpek için geçerli olan tek şey eğitimde ilk adımın çok önemli olduğudur. Deneyimsiz ellerce verilmek istenen eğitim bazı durumlarda köpeğin psikolojisini bozmakta ve öğrenimini geciktirmektedir.  Tuvalet eğitiminin profesyonel bir eğitmenle sağlıklı bir şekilde verilmesi hem süreci hızlandırmakta hem de sonucu garantilemektedir. Tek tip bir eğitim şekli yoktur, onlarca ırk olduğu gibi her ırkın öğrenme yetisi ve motivasyonu farklıdır, bu nedenle en sağlıklı eğitim profesyoneller tarafından verilen eğitimdir.

Ailenizden biri hatta evladınız olarak gördüğünüz köpeğinizin yaşadığı ve istemese de size yansıttığı sorunların çözümü için profesyonellerce destek almak, planlı bir programla devam etmek ve kesin sonuç elde etmek, köpeklerde itaat eğitimi, köpeklerde tuvalet eğitimi, köpeklerde koruma eğitimi, köpeklerde sosyalizasyon, köpeklerde davranış bozuklukları ve diğer köpek eğitimlerimiz hakkında genel bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu için bizimle iletişime geçebilir veya sadece bir dakikanızı ayırarak eğitim talep formunu doldurabilirsiniz.

kopek-tuvalet-egitim-faydalar

Tuvalet Eğitimi Faydaları

Bize Ulaşın

Randevu Alın

Sizin İçin ne yapıyoruz?

Diğer Eğitimlerimiz

Eğitmen Akademisi


Köpek eğitmenliği kendi içinde ayrı eğitim konularına vakıf olunmayı gerektiren komplike bir meslektir.

Köpeklerde Davranış Bozuklukları


Bilinmesi gereken en önemli ayrıntı davranış bozukluğu olan köpeklerde bahsi geçen köpeğin önce sahibiyle iletişim yeteneğinin geliştirilmesini sağlamaktır.

Köpeklerde Sosyalizasyon


Bilindiği üzere köpekler insanlarla yaşama, insan hayatına adapte olma konusunda en başarılı hayvanlar arasında yer almaktadır.

Köpeklerde Koruma Eğitimi


Köpeklerin özellikle erken yaşta alacakları itaat eğitimi sayesinde yerli yersiz saldırganlığın önüne geçilebilmektedir.

Soru Cevaplar

Dostlarınıza
Çok iyi bakacağız

Gerek tuvalet eğitimi gerek itaat eğitimleri için akılda tutulması gereken şey onları her ne kadar çocuklarımız olarak görsek de onların bizim dilimizi anlamadığı ve iletişim kurmak için onların bizim dilimizi öğrenmesini ummak yerine bizim onların dilinden konuşmamız gerektiğidir.

Whatsapp